Хіт

Настільна гра Alias Original | Еліас. Гра в пояснення слів українською

Артикул: 100252
699 грн
Є в наявності
 • Опис

  Тип: Весела гра для великої компанії

  Видавець: Tactic

  Час гри: від 90 хвилин

  Кількість гравців: 4-16 гравців

  Вік: від 10

  Мова: українська, англійська

   

  Alias ​​— гра, яка робить веселою будь-яку тусовку. Чудовий привід позмагатися і заодно виявити, у кого в компанії найбагатший словниковий запас.

  У Alias ​​потрібно пояснювати і вгадувати слова з різних категорій. На картках є прості поняття з повсякденного життя і складні терміни.

  Кого зацікавить гра?

  Гра цікава для дітей і дорослих. Грати в неї можна в будь-якому складі. Батьки з дітьми можуть грати в одній команді або ж у різних. Також реально влаштувати поєдинок між дівчатами і хлопцями або досвідченими любителями настолок і новачками.

  Кількість команд — до 6. Мінімум — 2 команди по 2 учасники. Гравці повинні розуміти, що таке синоніми, спільнокореневі слова і асоціації. Зазвичай для комфортної гри вистачає словникового запасу десятирічної дитини. Відповідно, в інструкції вказано віковий ценз 10+.

  Походження

  Вперше про гру Alias ​​заговорили в 90-х роках минулого століття. Тоді вона з’явилася в магазинах на території Фінляндії. Випускає гру видавництво Tactic.

  Гра в найкоротші терміни підкорила багатомільйонну публіку і стала однією з найпопулярніших салонних настолок в світі. Сьогодні попитом користується не тільки класична версія, а й такі її варіації, як «Еліас Вечірка», «Сімейний Еліас», «Еліас для дітей». Особливо популярні компактні дорожні видання.

  Комплектація

  Гра упакована в велику квадратну коробку яскраво-червоного кольору. В упаковці:

  • ігрове поле, за допомогою якого визначається переможець;
  • пісочний годинник, призначений для вимірювання часу;
  • 6 фішок для команд;
  • 400 двосторонніх карт зі словами;
  • інформаційний буклет з детальним описом правил.

  Ігрове поле гри Еліас

  Хід гри

  На підготовчому етапі відбувається розподіл на команди. Число учасників в командах — приблизно однакове, інакше гра буде несправедливою.

  Команди підбирають собі фішки за кольором і ставлять їх на ігрове поле — на старт. Колода карт зі словами також розташовується поруч з полем або в його центральній частині.

  Визначити, хто стартує першим, можна різними способами. Наприклад, за допомогою кубика або гри на руках ( «Камінь, ножиці, папір»).

  Коли перша команда обрана, один з її учасників бере з колоди карти (10-20 штук) і починає пояснювати слова. Інші гравці з команди в цей час намагаються вгадувати їх. На все про все є одна хвилина, засікти яку дозволяє пісочний годинник. Після закінчення хвилини «бали» підраховуються і хід переходить до іншої команди.

  Правила пояснення і підрахунок «балів»

  На картках по 8 слів, тому комірки на ігровому полі позначені цифрами від 1 до 8. Пояснювати потрібно то слово, номер якого збігається з номером комірки, на якій стоїть фішка команди.

  1. Можна використовувати синоніми, асоціації, співзвучні слова. Не можна називати терміни із спільним коренем або частини початкового слова.
  2. Якщо виникли труднощі і команда не справляється з відгадуванням, картку можна скинути в «штраф».
  3. Вгадане слово приносить команді 1 бал і дозволяє пересунути фішку на крок вперед.
  4. Скинуті карти, навпаки, забирають бали. За кожен «штраф» команда відсувається на одну клітинку назад.

  «Грабіж»

  На полі є п’ять так званих чорних комірок. Попадання на них невигідне для команди, оскільки дозволяє суперникам заробити додаткові бали.

  Гравець, який потрапив на «Грабіж», повинен пояснювати слова не тільки своїй команді, а й усім іншим. У нього в розпорядженні всього 6 карт, а часові обмеження відсутні.

  Хто виграв?

  Перемагає команда, яка фінішує першою. Інші команди можуть продовжити гру, щоб виявити «срібло» і «бронзу», тобто друге і третє місце.

  Фішки гри

  Грати в Alias ​​можна, довільно ускладнюючи правила. Наприклад, варто спробувати пояснювати слова не українською, а будь-якою іншому мовою, знайомою всім гравцям. Це дозволить продовжити партію і потренувати розмовну англійську або німецьку.

  Де придбати Alias

  Купити якісну яскраву гру Alias ​​можна офлайн — в магазині Gametime в Києві чи Житомирі. Також можливе замовлення на сайті https://www.gametime.com.ua/ в будь-який куточок України.

 • Характеристики

  Кількість гравців

  , , , Більше 6

  Мова

  Англійська,

  Видавець
  Серії ігор
 • Відгуки (2)

  • Кирило

   Аліас – найвідоміша гра у слова. Граємо часто з друзяками в гуртожитку, все гуд, але є один мінус що після гри разів так 20ть всі часті гравці вже знають слова)
   Ця проблема нами вирішується новими версіями гри Alias)))

  • Іштван

   Гарна настільна гра для вечірок

  Написати відгук
  Ваш відгук
  Ваша оцінка
  Ім'я
  Email
 • Правила гри